Zlate bralce, torej učence in učenke, ki opravijo Bralno značko vseh devet let šolanja, smo v četrtek, 23. 5. 2024, peljali na zaključno prireditev v Gallusovo dvorano Cankarjevega doma.

Ob domislicah Boštjana Gorenca Pižame, improvizatorskega dua raperjev, nagovorih pomembnih gostov (ministra za šolstvo, predstavnice kabineta predsednice RS, podpredsednice Združenja Bralne značke …) smo mentorji ponosno sedeli ob zvezdah prireditve, naših zlatih bralcih. Kot smo slišali, opravljena Bralna značka kaže na vedoželjnost in vztrajnost bralcev, da vseh pozitivnih učinkov branja pri tem sploh ne omenjamo. Na valeti bodo zlati bralci in bralke prejeli še knjižno darilo — pesniško zbirko Mali črv Oto in druga golazen.

Ponosni smo na naše devetošolke in devetošolke, da v današnjih časih digitalnih vsebin še cenijo in gojijo ljubezen do knjige.

Špela Malgaj in Sandra Omladič