Na Osnovni šoli Domžale smo od 2. do 6. oktobra 2023 praznovali Teden otroka. Na naši šoli Teden otroka vzamemo resno in ponovno nas je šolska skupnost razveselila in pripravila posebne aktivnosti za ves teden.

Teden otroka smo začeli igrivo s socialnimi igrami, saj smo med poukom igrali vislice, ugani kdo, dan—noč ter druge zabavne igre, s katerimi smo si popestrili dan. V torek je bil “no backpack day” – torej si moral prinesti kar koli razen svoje šolske torbe in nekatere zamisli so bile zelo kreativne. Nekdo je svoje zvezke in peresnico pripeljal s samokolnico, drugi v  trgovinskem vozičku, devetošolka pa je prinesla kar stojalo za obešanje perila ter nanj s kljukicami pripela zvezke. Videli smo šolske pripomočke v loncih, kovčkih, škatlah, boksu za živali, avtomobilčku, celo v akvariju! Ta dan je bil izjemno zabaven in poln presenečenj. V sredo smo imeli nalogo obleči nekaj zelenega – zeleno majico, hlače, nogavice … Četrtkov izziv pa ni bil poseben samo za nas učence, temveč tudi za učitelje, saj smo 5. oktobra praznovali svetovni dan učiteljev. Učenci smo lahko postali učitelji in učiteljice za en dan. Precej smo se nasmejali, saj so si nas učitelji kar malo privoščili. Šolski novinarji smo pripravili še objavo za šolski radio, v kateri smo se vsem  učiteljem zahvalili, da nam vsakodnevno predajajo znanje in prenašajo naše vragolije, ter v imenu naše ravnateljice, gospe Nine Valenčič, vse učitelje povabili v zbornico na kavo in piškotke. V petek smo Teden otroka zaključili s turnirjem v namiznih igrah ter domov odšli brez domače naloge, razveselili pa smo se tudi odlične malice in kosila, saj je bil tudi šolski jedilnik čisto po našem okusu.

Poleg vsakodnevnih izzivov ter popestritev pouka so vsak dan v tednu učenci od prvega do petega razreda med glavnim odmorom imeli disko odmor v avli, ampak smo učenci predmetne stopnje malo pogoljufali in se zabavali skupaj z njimi.

Teden otroka je bil res čudovit in poln presenečenj, zato nam bo ostal v lepem spominu.

Lina Ikić, Iza Slaviček, Zarja Smrkolj,

šolske novinarke

TEDEN OTROKA PESEM

Zdaj je leto naokrog

in teden otroka je s teboj.

Zdaj vse, kar si želiš,

to pesmi podariš.