V soboto, 22. 10. 2022, smo 35 prijavljenih učencev in učenk z naše šole spremljali na Ljubljanski šolski maraton.

Ob 10.45 uri smo se zbrali pred šolo, razdelili štartne številke, majčke in navodila ter se z avtobusom odpeljali proti centru Ljubljane. Tam smo na našem zbornem mestu, na Kongresnem trgu, napeto čakali na začetek tekmovanja in upali, da nas dež ne bo preveč namočil. V velikem pričakovanju smo se ”prebijali” do štartnih koridorjev in se uspešno postavljali v štartne skupine. Tudi v cilju smo se zbirali ob naši prepoznavni modri tabli z rumeno sovico, kjer so že na zbirnem mestu ob drevesu svoje otroke čakali starši.

Z dobro voljo in veliko energije so naši učenci uspešno pretekli različne razdalje glede na starost. Iskrene čestitke vsem udeležencem. Posebne čestitke Janu Janezu Prašnikarju, ki je v kategoriji dečki 7. razred dosegel 2. mesto.

Zahvaljujem se staršem, ki so strpno in dobre volje pričakali otroke na dogovorjenem zbirnem mestu in upamo, da se v prihodnje še več učencev šole opogumi za udeležbo na tradicionalnem šolskem teku. Ob enem se zahvaljujem tudi učiteljicama Aniti Tancik in Veroniki Šporar, ki sta mi uspeli izpeljati tekmovanje in šolskemu skladu OŠ Domžale, ki je financiral prevoz v Ljubljano.

Tina Lavička
Učiteljica športa