Prejšnji teden smo drugošolci preživeli v šoli v naravi v Črmošnjicah, Bela krajina. Učenci 2. b, 2. i, in 2. j so tam bivali od 26. 2. do 28. 2., učenci 2. a in 2. c pa so prišli za njimi in ostali tam do 1. 3. 2024.

V treh dneh so učenci preživeli, kljub slabemu vremenu, veliko časa zunaj ob domu CŠOD Lipa.

Dejavnosti so potekale v domu in zunaj: igrali so se športne in stare pastirske igre. Odkrivali so skrivnosti Divjega potoka. Spoznali so belokranjsko kulturo. Ogledali so si belokranjsko nošo. Naučili so se belokranjsko pesem: Pobelelo pole in nanjo tudi zaplesali. Izdelali so pisanico iz gline. Iz lego kock so sestavili vozilo, katerega so spuščali po klančini. Spoznali so, kako postaviti gugalnico prevesnico v ravnovesje in kako tehtati predmete z utežmi. Sodelovali so v predstavitvi lokostrelstva in se preizkusili v streljanju z olimpijskim lokom.

Po aktivnih dnevih so se zvečer umirili  ob sprehodu s petrolejkami ali družabnih igrah.

Domov so prišli polni vtisov in lepih spominov.

Pripravila: Milijana Bostič