Predaja ključa je prireditev, ki jo odhajajoči devetošolci pripravijo osmošolcem, da se v različnih spretnostnih igrah in kvizu “spopadejo” za ključ šole, ki simbolično odpira vrata. Zmagovalni oddelek je naslednje leto “glavni” na šoli, pripadajo jim določene ugodnosti (krajši čas razdeljevanja mailce prvi triadi, izbira sedežev na avtobusnih prevozih), pa tudi čast, da prenesejo tradicijo naprej in za naslednjo generacijo osmošolcev pripravijo tekmovanje, ki bo – tako upamo – postala tradicionalna zabavna prireditev naše šole.

Letošnja generacija devetošocev je imela mnogo zabavnih anekdot in domislic že med poukom, zato smo jih povabili, da se opogumijo in pričnejo novo tradicijo. Devetošolke, ki so pripravile prireditev, so poskrbele za napeto tekmovanje, najrazličnejše spretnostne igre ter kviz iz različnih šolskih področij. Ob glasbi in lepem vremenu ter navijanju za svoj najljubši razred, smo se osmošolci, devetošolci in učitelji dodobra nasmejali ter glasno zaploskali zmagovalnemu oddelku, 8. B-razredu. Na desko z velikim lesenim ključem bomo napisali njihov razred, ki ima v šolskem letu 2023/2024 nalogo pripraviti predajo ključa za bodoče osmošolce.

Hvala, devetošolci generacije 2014-2023, in čestitamo, 8. B!

ŠM