V petek, 31. 3., se je ob 18. uri zbrala pred šolo velika množica otrok, 140 jih je bilo. 13 in 1 učitelj smo jih z veseljem pričakali in pospremili v svoje razrede, kamor so odložili spalne vreče, podlago in nahrbtnike. In začela se je težko pričakovana »Noč v knjižnici«, nagrada za prebrane knjige za bralno značko – 10 različnih delavnic, v katere so bili vključeni učenci od 1. do 9. razreda, devetošolci so pomagali mlajšim pri izdelavi lutk, papirja, knjižnih kazal, sestavljanju zgodb iz lego kock, izdelavi stripa, glasbeni pravljici – petje in ples, izdelavi e-knjige, pisanju pesmi, ugank… družabne igre, branje pravljic za lahko noč, film… Zame in za kolegico Petro Zupančič velik projekt, ki ga nadaljujeva tudi drugo leto. Hvaležni sva za naš tim, ki nama je priskočil na pomoč in pomagal pri izvedbi (učiteljice, vodstvo in kuharice).  Zato vedno znova ponavljam, kako pomembno je, da je tim povezan in sodeluje, v tem primeru smo to učitelji, saj prenašamo vse to na otroke. Smo jim pri tem zgled.

Jasmina Mazej

NOČ V KNJIŽNICI

V petek, 31. 3. 2023 smo se učenci s Podružnične šole Ihan ob 18. uri zbrali pred šolo. Prisotni smo bili učenci od 1. do 9. razreda, ki smo uspešno opravili bralno značko.

Naše druženje smo začeli s sprehodom po Ihanu, medtem pa smo učenke 8. in 9. razreda pomagale pri pripravi palačink. Po končanem sprehodu so se učenci preobuli, nato pa smo se porazdelili po delavnicah. Imeli smo več delavnic, npr. izdelovanje lutk, izdelovanje knjižnega kazala, e-knjiga, glasbena delavnica, izdelava stripa, lego pravljica, izdelava časopisa… Pred začetkom delavnic smo učenke 9. razreda otrokom razdelile palačinke. Po končanih delavnicah so se učenci prve triade odpravili v stari del šole, kjer so se pripravili za spanje. Okoli 22. ure smo starejše učenke učencem prvi triadi prebrale zgodbe za lahko noč, medtem pa so se ostali učenci igrali družabne igre. Po družabnih igrah so si nekateri učenci ogledali film, nekateri pa so odšli spat. Naslednje jutro smo se zbudili okoli 8. ure, za sabo pospravili in se po zajtrku odpravili domov.

Imeli smo se zelo lepo, bilo je zabavno in poučno.

Sara P.R., Tanaja Iori, Lara Maučec 9. i