Izbirni predmeti

Zakon o osnovni šoli ureja izbirne predmete za učence 7., 8. in 9. razreda. Učenec izbere dve uri pouka izbirnih predmetov tedensko, lahko pa tudi tri ure, če s tem soglašajo starši. Izbirni predmet tujih jezikov se izvajajo 2 uri tedensko, vsi ostali predmeti pa 1 uro tedensko.

Spodaj v priponkah si oglejte predstavitve predmetov za posamezne predmete za šolsko leto 2019/2020:

Glede na 52. člen Zakona o osnovni šoli (U.l. RS št. 102/07) je lahko učenec, ki obiskuje glasbeno šolo z javno veljavnim programom oproščen sodelovanja pri izbirnih predmetih v celoti ali eno uro tedensko. Vlogo za oprostitev oddajte razredniku, potrdilo o vpisu v glasbeno šolo pa do 31. 8. 2019.

V dokumentu si lahko ogledate izbirne predmete, ki se izvajajo v letošnjem šolskem letu 2019/20.

Obrazec za vpis k izbirnemu predmetu.

Obrazec za izpis od izbirnega predmeta.

Obrazec za prepis k drugemu izbirnemu predmetu.

izbirni-predmeti