V mesecu marcu in aprilu smo iz sredstev šolskega sklada nakupili naslednje knjige, ki vas že čakajo v knjižnicah matične in podružnične šole:

Prva triada

Vnuček preživlja dan pri babici. Skupaj kuhata, pomivata tla, pleteta, bereta slikanice, se vozita s kolesom. A eno vprašanje vnučku ne da in ne da miru, babico vseskozi sprašuje, kdaj bo umrla. Ko ga babica vzame v naročje in se posveti njegovemu vprašanju, ugotovi, iz kakšne skrbi izvira: še dolgo bi rad počitnice preživljal pri njej.

Slikanica tankočutno in hkrati hudomušno odpira vprašanje o minljivosti. Kako otroci razumejo in sprejemajo smrt? Kaj s seboj prinaša vprašanje: “Babica, kdaj boš umrla?” Topla pripoved z živahnimi in igrivimi ilustracijami je zgodba o medgeneracijskem sožitju, o čudovitih trenutkih, ki jih lahko preživljamo skupaj in za katere si želimo, da se nikoli ne bi končali.

Druga triada

Maja se odpravlja na prve počitnice s svojim vedno zelo zaposlenim očkom. Oddih načrtujeta v fini počitniški hišici, kjer bo Maja jahala ponije, medtem ko bo “daddy” lenaril ob bazenu. Vendar jima nekaj prekriža načrte – na srečo!

Prisrčen roman o družinskih odnosih izpod peresa čudovite Gundrun Mebs! Lahkotna in sveža pripoved o tem, kako Maja in njen očka preživita pustolovske počitnice in postaneta prav dober tim.

Nova izdaja pesniške zbirke, ki je prvič izšla leta 1965, z ilustracijami Štefana Planinca.

Zbirka Zgodbe s konca kamene dobe (Sebastijan Pregelj)

Dopolnili smo odlično serijo sedmih pustolovskih fantazijsko-zgodovinskih zgodb.

Dopolnili smo Zbirko Ognjeno pleme (Igor Karlovšek).

Igor Karlovšek je zgodbo Ognjenega plamena postavil v burno zgodovinsko obdobje selitve narodov. V zgodbo vseskozi vstopajo pomembne zgodovinske osebnosti in dogodki.

Tretja triada

Ujemi me, če padem (Barry Jonsberg) – zlata hruška

Ashleigh in Aiden Delatour sta dvojčka, ki živita privilegirano življenje v krogu ljubeče družine. Čeprav vse okrog njiju razpada, ne potrebujeta ničesar. Le medsebojno naklonjenost in obljubo, da bosta vedno in za vsako ceno skrbela drug za drugega. Potem pa se zgodi strašna nesreča, ki Aidna za vedno spremeni, in njun svet se obrne na glavo. Bosta uspela ujeti drug drugega?