Skupnost učencev in šolski parlament

Šolska skupnost spremlja in koordinira aktivnosti učencev na šoli – predstavniki oddelkov razpravljajo o življenju na šoli, oddelčnih problemih, načrtujejo različne akcije in ukrepe. Sklepe posredujejo oddelčnim skupnostim.

Šolski parlament razpravlja na določeno temo v sodelovanju z ZPM (Zveza prijateljev mladine). V redni program ga vključujemo kot obliko vzgoje za demokracijo in je prostor za javno izražanje otroških mnenj in vprašanj, ki zadevajo odraščanje in vključevanje v življenjsko okolje.
V letošnjem šolskem letu je tema otroškega parlamenta Otroci in načrtovanje prihodnosti.

otroski parlament.thumb

V okviru šolske skupnosti se bodo izvajale tudi dejavnosti različnih projektov, ki potekajo v šoli.

Mentorice šolske skupnosti v tem šolskem letu so Jasmina Mazej, Jasna Zorenč in Petra Zupančič.

Aktivnosti v šolskem letu 2018/19:

Aktivnosti v šolskem letu 2017/18:

Aktivnosti v šolskem letu 2015/16:

Aktivnosti v šolskem letu 2014/15:

Aktivnosti v šolskem letu 2013/14: