Dragi sedmošolci!

22. 4. je svetovni dan Zemlje – ROJSTNI DAN NAŠE ZEMLJE

V ta namen lahko opravite tudi kako BONUS ekološko obarvano dodatno nalogo:

dobrodošli bodo zapisi na temo SVETOVNI DAN ZEMLJE V »KARANTENI«.

Zapise delite z nami na padlet oglasni deski: https://padlet.com/kvk_sola/DAN_ZEMLJE

NARAVOSLOVNI DAN: ČLOVEK IN OKOLJE: EKOSISTEMI IN BIODIVERZITETA

Da obeležimo svetovni Dan Zemlje, bo v petek, 24. 4. 2020, izveden prvi NARAVOSLOVNI DAN na daljavo z okoljevarstveno tematiko, poudarek bo na BIODIVERZITETI EKOSISTEMOV, da tako posvetimo dodatno pozornost varovanju planeta Zemlje.

(Vsebino ND si lahko razdelite po delih in jo izvajate ves teden po delih, saj bo v tem tednu  to edina vsebina iz NARAVOSLOVJA).

Naravoslovni dan bo razdeljen na 2 dela:

1.del: OGLED treh krajših DOKUMENTARNIH FILMOV, ki prikazujejo različne EKOSISTEME in delanje zapiskov ob ogledu. Po ogledu  filmov  boš odgovoril/a na vprašanja o biodiverziteti, vplivu človeka na ekosisteme, kratko opisal predstavljene ekosisteme, pojme).

2.del:  SAMOSTOJNO SPOZNAVANJE IN UTRJEVANJE SNOVI: ČLOVEK IN OKOLJE

Utrjevanje in poglabljanje z branjem vsebin v SDZ (Samostojni delovni zvezek) in zapis MISELNEGA VZORCA V ZVEZKU ali na PLAKATU (risalni list), če si vešč z računalnikom, pa lahko tudi v obliki PPT ali kake druge predstavitve namesto MV.

Naslov: ČLOVEK IN OKOLJE  – Primerjava naravnih in umetnih ekosistemov,

• vzroki in posledice človekovega vpliva na ekosisteme (GOZD, SADOVNJAK, VINOGRAD, TRAVNIK, CELINSKE VODE IN MORJE).

OBVEZNA POVRATNA INFORMACIJA, do 4. 5. 2020:

Posredoval/a mi boš tvoj končni zapis (fotografija zapisa ali zapis v el. W ali ppt.):

• odgovori na vprašanja o dokumentarnih filmih ter pojasnila pojmov.
  • zapis MV: ČLOVEK IN OKOLJE – primerjava ekosistemov.

Podrobnosti o poteku ND bodo objavljene v spletni učilnici šole v ponedeljek, 20. 4. 2020.

Vodja ND: Katarina Vodopivec Kolar, učiteljica NAR

Katarina.vodopivec-kolar@os-domzale.si