Od ponedeljka, 24. 2. 2020, do srede, 26. 2. 2020, so bili tam učenci 2. c, 2. i in 2. j. Od srede, 26. 2.2020, do petka, 28. 2. 2020, pa učenci 2. a in 2. b. Po uri in pol vožnje iz Ihana in Domžal smo prispeli v Črmošnjice, kjer smo se nastanili v Centru šolskih in obšolskih dejavnosti v domu  Lipa.

Črmošnjice ležijo v hribovitem in gozdnatem delu Bele krajine ob vznožju Kočevskega roga. V svoji okolici imajo veliko naravnih znamenitosti in možnosti za rekreativno aktivnost.
Po prihodu so pojedli dopoldansko malico, se razporedili po sobah, postlali postelje in spoznali nove učitelje, ki so nam tri dni na zanimiv način predstavljali različne dejavnosti. Tako smo se preko tehniškega dne seznanili z ljudskimi običaji Bele krajine. Naučili smo se ljudski ples ob pesmi  Pobelelo pole, spoznavali ljudska glasbila, izdelali izdelek iz gline in se igrali pastirske igre, ki jih še nismo poznali in se v njih preizkusili: Šola, Koze balat, Obroči in Podkve. V okviru naravoslovnega dne smo začutili naravo in se sprehodili po učni poti Divji potok, kjer so nekateri gradili tudi snežake in se igrali s snegom,  vozili z vozičkom, igrali z avtomobilčkom na daljinsko upravljanje, tehtali s tehtnicami in se igrali z gugalnicami, na katerih smo se preizkušali v iskanju ravnovesja. V okviru športnega dne so se sankali po pesku, se preizkusili v Lovu na lisico, igrali športne igre, kjer se je vsak učenec  trudil, da bi bil pri nalogah čim bolj spreten in uspešen. Vsak večer, po zelo okusni večerji, smo imeli tudi večerne dejavnosti. Prvi večer smo se odpravili na večerni sprehod s petrolejkami. Zadnji večer pa smo večer popestrili s plesom. Vsak večer so se učenci ob 21.15 odpravili v sobe, kjer so se uredili za spanje in poskrbeli za osebno higieno in večinoma sladko zaspali ob pravljici.

V sredo je obe izmeni presenetila sodra. Prva skupina se je v slabem vremenu odpeljala proti domu, druga pa je sodro oziroma grdo vreme opazovala skozi okno. Kasneje se je vreme spremenilo in začel je naletavati sneg, katerega smo se z učenci 2. a in 2. b vsi razveselili.

V domu Lipa smo preživeli tri prijetne, igrive, zabavne, pohodne in ustvarjalne dni. Imeli smo se lepo ter se vsi polni lepih in prijetnih spominov vrnili v domače okolje, kjer so učence  pred šolo pričakali njihovi starši.

Zapisala: Anita Tancik