CLEAN AND GREEN IS OUR PERFECT DREAM

Erasmus+ je program Evropske unije, ki šolam omogoča sodelovanje s sorodnimi inštitucijami v drugih državah EU in državah partnericah.

V sodelovanju s šolo v Turčiji, nosilko projekta, in šolami v Makedoniji, Bolgariji, Romuniji in na Portugalskem smo pripravili projekt z omenjenim naslovom. V okviru projekta se osredotočamo na onesnaževanje okolja, habitate in biodiverziteto, obnovljive vire energije, trajnostni razvoj in druge okoljske vsebine v povezavi z zdravim načinom življenja. Projekt je dvoleten in bo trajal od 1. decembra 2019 do 30. novembra 2020.

Tekom projekta bomo izvedli tudi srečanja učencev in učiteljev vključenih šol.

V šolskem letu 2019/20 bomo z učenci naše šole obiskali partnersko organizacijo:

– v Ankari, Turčija (22. do 28. 3. 2020)

– in v Kičevem, Makedonija (11. do 17. 5. 2020)

V šolskem letu 2020/21 bomo obiskali šolo v:

-Sofiji, Bolgarija (oktober 2020)

-in Ramnicu Velcea, Romunija (maj 2021)

V šolskem letu 2021/22 bomo obiskali šolo v kraju:

-Viseu, Portugalska (oktober 2021)

V aprilu 2021 pa bomo sodelujoče partnerje projekta gostili na naši šoli.

S projektom želimo učencem približati naravoslovne vsebine s poudarkom na  ekologiji, jim omogočiti mednarodno izkušnjo in nadgradnjo sporazumevanja v tujem jeziku. V projekt bodo vključeni zainteresirani učenci višjih razredov, ki se še posebej navdušujejo nad vsebinami projekta. Vsake mobilnosti pa se bodo udeležili po trije devetošolci in dva v projektu sodelujoča učitelja.

Za vse podrobne informacije se obrnite na učiteljico Dašo Sojer (PŠ Ihan) ali učiteljico Nino Valenčič (OŠ Domžale).

Daša Sojer in Nina Valenčič

Aktivnosti v šolskem letu 2020/21:

Svetovni dan Zemlje – aktivnosti v okviru Erasmusa