Obveščamo vas, da od dne 16. 10. 2020 velja spremenjen Odlok o začasnih ukrepih za zmanjšanje tveganja okužbe in širjenja okužbe z virusom SARS – CoV -2 (Uradni list št. 143/20, 15.10.2020, dostopen na povezavi: https://www.uradni-list.si/_pdf/2020/Ur/u2020143.pdf), ki opredeljuje obveznost nošenja zaščitnih mask, kot sledi:

• učitelji do vključno 5. razreda OŠ pri opravljanju neposrednega dela z učenci ne nosijo zaščitne maske.
  • Učenci od 1. – 9.razreda  ne nosijo zaščitne maske izključno, ko so v matičnem oddelku.

Navedeno nadalje pomeni:

• učitelji  od 1. – 9. razreda nosijo zaščitno masko v vseh skupnih prostorih šole.
  • Učitelji od vključno 6. – 9.razreda OŠ pri opravljanju neposrednega dela z učenci nosijo zaščitno masko (ni več pogoja medosebne razdalje, nošenje mask je obvezno).
  • Učenci od 6. – 9. r, ki se od 19. 10. 2020 sicer izobražujejo na daljavo, zaščitno masko  v običajnih razmerah – pouk v šoli – nosijo v vseh skupnih prostorih šole in v mešanih skupinah.
  • Učenci od 1. – 5. r nosijo zaščitno masko v mešanih skupinah in v skupnih prostorih.
  • Uporaba zaščitne maske pri dejavnostih na prostem je obvezna za učence od 1. – 9. r  in vse učitelje – smo odprt javni kraj v regiji, kjer število okuženih v zadnjih 14 dneh presega 140 na 100.000 prebivalcev, kar je pogoj za obvezno uporabo mask na prostem.