V torek, 3. 3. 2015, smo na OŠ Domžale gostili gospo Claire Ryan iz Nove Zelandije. Učenci debaterji in učenci, ki jim angleščina dobro »teče« smo se zbrali in prisluhnili zanimivem predavanju gospe Claire Ryan. Povedala je, da je po poklicu sodnica, zaposlena na sodišču v Aucklandu.

V Slovenijo je prišla na povabilo direktorice Zavoda za kulturo dialoga ZIP Bojane Skrt. Udeležila se je mednarodnega srednješolskega debatnega turnirja na gimnaziji Franca Miklošiča v Ljutomeru, kjer je nastopila v vlogi debatne sodnice, saj je debata poleg sodniškega poklica njena velika strast že dolgo.

V predstavitvi Nove Zelandije, ki je trajala tri šolske ure smo izvedeli veliko zanimivosti o njeni domovini.

Preberi več: Obisk Claire Ryan