Naravoslovno raziskovalnega tabora, ki je bil izveden v petek, 8. 5. in soboto, 9. 5.2015 so se udeležili za naravoslovje navdušeni učenci 7. in 8. razreda. Na poti do morja smo se ustavili v Parku vojaške zgodovine v Pivki, ki se nahaja na območju nekdanjih kasarn. Ogledali smo si kronološko zasnovano muzejsko zbirko oklepnih in artilerijskih vojaških sredstev, posebno doživetje pa je bil ogled notranjosti izvidniške podmornice.
V Fiesi smo izvedli delavnice, ki smo jih vodile učiteljice Daša Sojer, Katarina Vodopivec Kolar in Vladimira Švegelj, v katerih smo spoznavali geografijo slovenskega primorja, flišne kamine in značilne primorske rastline, raziskovali življenje na morski obali in izvajali fizikalno-kemijske poskuse. Že v mraku, pa smo po večernem sprehodu, kar na plaži izvolili tudi našega ‘okoljskega ministra’, ki bo obvaroval slovensko morje. Pred povratkom domov smo si v Piranu ogledali tudi zbirko školjk in polžev. Razstavljenih je preko 3000 različnih primerkov lupin iz celega sveta, videli smo lupino največjega polža na svetu, vrsto največje školjke ter mnogo osupljivih, nenavadnih vzorcev in oblik.

Poglejte več: Fotografije z naravoslovno – raziskovalnega tabora