V petek 13. 3. 2015 smo učenci 6. razredov, ki smo se v lanskem šolskem letu udeležili Šole razmišljanja, obiskali delavnico o možganih. Delavnica je potekala v Ljubljani. Na delavnicah so nas obiskali tudi predstavniki medijev. Nekateri so se v prispevku pojavili na TV Slovenija, nekateri pa na Radio Slovenija.
V petek 3. 4. 2015 smo udeleženci delavnic v Ljubljani pripravili predstavitev in delavnice za udeležence Šole razmišljanja iz 5. razredov naše šole. V uvodu smo jim povedali česa smo se udeležili in kaj smo tam počeli. Nato smo jim pripravili predavanje o možganih in zaznavanju. Pri zaznavanju je bil poudarek na vidu. Predstavili smo jim fiziološki vidik, razvoj vida, barvno zaznavanje, vidno adaptacijo oz. prilagajanje in zmotne zaznave – ILUZIJE. Po predavanju smo jim najprej pripravili kviz na temo vidnega zaznavanja. Pri kvizu so se petošolci zelo dobro odrezali. Nadaljevali smo z delavnicami na temo iluzij. Izdelovali smo iluzije po skupinah in jih na koncu drug drugemu predstavili. Med izdelovanjem iluzij smo imeli tudi prigrizke, da je bilo delo bolj zabavno in sladko. Delavnico smo zaključili s pantomimo. S pantomimo so petošolci vsem prisotnim predstavljali znane pravljice, medtem, ko smo nekateri šestošolci pekli palačinke. Z zaključkom pantomime so bile palačinke pripravljene in smo se vsi skupaj z njimi posladkali.

Zapisal učenec: Jakob Žvab, 6. b