2. aprila,  bi se moralo tudi zaključiti tekmovanje za bralno značko. Ker pa trenutno ne moremo v šolo, smo se odločili, da tekmovanje podaljšamo za nedoločen čas, da boste tekmovanje lahko končali vsi, ki to želite, seveda na daljavo. Za to se obrnite na svoje učiteljice in učitelje slovenščine.
Sedaj pa še nekaj o današnjem dnevu.
2. aprila 1805 se je na Danskem rodil Hans Christian Andersen. Velja za največjega pravljičarja, zato je njegov rojstni dan Mednarodna zveza za mladinsko književnost (IBBY) izbrala za praznovanje mednarodnega dne knjig za otroke. Ob tej priložnosti vsako leto ena država pripravi poslanico in plakat. Letos je na vrsti Slovenija. Poslanico z naslovom “Lakota po besedah” je napisal Peter Svetina, plakat pa je narisal ilustrator Damjan Stepančič, ki nas je pred leti že tudi obiskal. Poiščite ju na spletni strani www.ibby.si. Poslanico pa vam lahko prebere tudi Boštjan Gorenc Pižama, ki nas je tudi že obiskal, če njegov video poiščete na You Tubu.

Veliko veselja ob branju kakšne dobre knjige.

Sonja Drovenik, šolska knjižničarka